Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Betonový plot na klíč i s montáží se zárukou na provedenou práci

Ohraničit pozemek lze mnoha způsoby, ale vždy je rozhodujícím kritériem okolnost, zda preferujete, aby skrze oplocení bylo vidět, anebo ne. Dříve se obvykle jednalo o rámové konstrukce z pletiva, dřevěné svislé či vodorovné plaňky, cihlové tvarovky, anebo cihlovou či kamennou zeď.

cihlová zeď

Zeď spolehlivě chrání soukromí, brzdí nežádoucí hluk z ulice, snižuje výskyt prachových částic, zejména těch z automobilového provozu, a obvykle vydrží spoustu let, aniž by ji bylo nutné zabezpečit proti korozi nebo hnilobě. Těmito vlastnostmi se mohou pochlubit i betonové ploty.

Kam se hodí

Nejčastěji se s nimi setkáte na okraji parcely zahrad rodinných domů a někdy také oddělují stávající pozemek na jednotlivé části, např. okrasnou část od užitkové.

Lze jimi oplotit i různé průmyslové objekty, parkoviště, sklady, sportovní areály (hřiště), dětské hrací kouty, turistické stezky a cyklostezky. Mohou sloužit jako hradba proti hluku ze silničního provozu v zahrádkářských koloniích, rekreačních areálech i obytných zónách.

zrnitost betonové zdi

Zvažte odbornou montáž

V některých recenzích na výstavbu betonového oplocení se můžete dočíst, jak snadné a rychlé je ohraničit tímto způsobem celý pozemek, a to i na ploše několika hektarů. Má to však háček. Jednotlivé segmenty – svislé sloupky a obdélníkové desky, které se usazují mezi sloupky do drážek, jsou velmi těžké. Průběžné sloupky pro dva metry vysokou konstrukci mají hmotnost přes 90 kg, jedna deska o šíři 50 cm váží zhruba 75 kg a deska s horním zaoblením necelých 90 kg. Při práci u země to ještě není tak náročné, jako usazení horní řady desek. Velmi důležitá je přípravná fáze, kdy se sloupky kotví do země a betonují. Jednak musí být schopné desítky let celý plot udržet ve stabilní poloze, a zároveň musí být jejich drážky přesně proti sobě a v dokonale svislé přímce.

Zvažte tedy betonový plot na klíč – montáž se zárukou na provedené práce, mohou vám dojít síly a hlavně vám mohou scházet patřičné zkušenosti nebo potřebné technické vybavení.

Betonový plot na klíč i s montáží se zárukou na provedenou práci
Přesunout se na začátek