Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Co je to kratom?

Pokud bychom zmínili botanický název Mitragyna speciosa, mnoho by to asi nezasvěceným lidem neřeklo. Pojem kratom by byl zřejmě jasnější. Ale hezky popořádku. Nejprve si řekneme něco o zmíněném stromu Mitragyna speciosa. Tento opadavý i stálezelený strom (podle životních podmínek) může dorůst do výšky okolo 25 metrů. Jeho kmen dosahuje 60 až 100 cm. Pokud bychom ho chtěli vidět v jeho domovině, pak bychom za ním museli putovat do Indočíny, Vietnamu, na Sumatru, do jihovýchodního Myanmaru a dalších tropických částí naší planety.

kratom

  • Tato rostlina je odedávna využívána v Indočíně a jihovýchodní Asii v medicíně jako stimulant.
  • Místní kuřáci opia ho také využívali v případě, kdy byla „opiová krize“.

S dávkováním opatrně

A už se dostáváme k jádru věci. Co je to kratom? Kratom se získává sušením listů zmíněného stromu. V menších dávkách pomáhá zbavit se stresu a napětí a také pomůže lépe se soustředit. Proto je oblíbený mezi studenty. Dodává chuť k fyzické i psychické aktivitě a zvyšuje libido.

  • V medicíně se kratom používá jako tlumič bolesti a na uvolnění svalového napětí.
  • Některé odrůdy se mohou využít jako antidepresiva.

Jak kratom dávkovat? Na to nelze přesně odpovědět, protože existuje celá řada různých druhů. Jestliže bychom to chtěli zobecnit, tak dávka do 4 gramů působí jako stimulant. Vyšší bude tedy logicky sedativní a euforická. Rozhodně by ale neměla dávka překročit 15 gramů, protože může dojít i ke ztrátě vědomí.

kratom prášek

  • S kratomem je spojena jedna zajímavost.
    • Používá se totiž i jako podpůrný prostředek při odvykání na závislosti na drogách.
    • Mírní abstinenční příznaky a pak je „odvykačka“ lépe zvládnutelná.

Některé zdroje uvádějí, že může kratom pomoci při léčbě kašle, průjmu nebo vysokého tlaku. Pomoci může i při cukrovce.

  • Rada na závěr je velice jednoduchá. Pokud to s užíváním kratomu nebudete přehánět, pak vás čekají příjemné chvíle. Pravidelné užívání a zvyšování dávek může vést k závislosti.

Co je to kratom?
Přesunout se na začátek