Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Co se ukrývá za prostatitidou

Špatně fungující imunitní systém

Prostatitida je zánětlivé onemocnění prostaty, které se může zvrtnout v chronickou formu. Nepřichází však nikdy jen tak, samo od sebe a náhodou. Za záněty v těle vždy hledejte skrytou příčinu ve špatně fungujícím imunitním systému, a spolu s ním i lymfatickém systému.

zoufalý muž

Sedavé zaměstnání – dříve se lidé mnohem více pohybovali a to také umožňovalo lymfatickému systému odvádět toxické zplodiny a zásobovat tělesné buňky živinami. Nedostatek pohybu (přiměřeného) mívá za následek oslabení lymfatického a imunitního systému, protože oba systémy navzájem spolupracují.

Stres – nadměrný a zejména chronický stres je pro tělo něco jako postupné dávkování jedovaté látky do krevního oběhu. Díky stresu se přetěžují nadledvinky, vylučuje se nadměrné množství stresových hormonů a zároveň se brzdí vylučování potřebného hormonu testosteronu. V důsledku hormonální nerovnováhy se pak oslabuje celý organismus a toto může vést až k různým zánětům v důsledku přetíženého imunitního systému. Zkrátka tu stále platí známé pravidlo, že lidé, žijící v poklidu, kteří se stresu vyhýbají, dobře spí a častěji odpočívají, dožívají se vyššího věku.

muž u lékaře

Výživa – kdo si dopřává maso, alkohol, mnoho mléčných výrobků, bílou mouku a bílý cukr v mnoha podobách, nemůže se divit, že má zdravotní problémy. Jezte více luštěnin, celozrnných obilovin, zeleniny, ovoce a ořechů a nepochybně zaznamenáte ve svém zdraví pokrok.

Prochladnutí

Prostatitida může vzniknout jako akutní forma v důsledku prochladnutí, toto je ale stav snadno léčitelný, a pokud člověk vyznává zdravý životní styl, nepřechází do chronické formy. Základním pravidlem je tedy mít svůj život plně ve svých rukách, neholdovat alkoholu a nezdravému jídlu, vyhnout se stresu a dopřát svým tělesným buňkám všechny důležité a potřebné výživové prvky.

Co se ukrývá za prostatitidou
Přesunout se na začátek