Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Internet nás spojuje

Jak běží čas, jsme si my lidé tak nějak pořád bližší a bližší. Zatímco dřív byly cizí země často strašně vzdálené, člověk toho o nich moc nevěděl a musel si na leccos nechat zajít chuť, protože to bylo nedostupné, dnes už se můžeme dostat s pomocí internetu prakticky kdykoliv a kamkoliv. Sice je to jenom virtuální možnost, ale přesto je to něco, co je pro nás lidi důležité.

A tak pro nás má internet nesporný význam. Slouží nám lidem k zábavě i plnění povinností, poskytuje nám důležité i postradatelné informace a služby. Není snad nic, co by se na internetu nenašlo.

umělá inteligence

Může se tedy zdát, že je internet dokonalý pomocník. Že díky němu máme daleko širší obzory a větší možnosti. A je to určitě někdy tak. Ale na druhou stranu to tak není vždycky. Internet je nejen pomocník, ale také možný škůdce, před kterým se musíme mít na pozoru, abychom si nezavařili. Je na něm dán prostor nejenom těm, kdo to s námi myslí dobře, ale i těm druhým. A působí tady teda i ti, kdo nás chtějí klamat, obelhávat a někdy nás třeba i okrádat a jinak nám ničit život. A není často snadné je prokouknout, protože na internetu není nijak těžké vylepšit si identitu nebo ji třeba i úplně změnit. Každý se tady může tvářit i jako někdo docela jiný a není lehké takovou lest prokouknout dřív, než je pozdě.

zelený mozek

A tak se tu třeba může změnit pedofil v teenagera, který zdánlivě hledá kamarády, hlupák tu může díky ukradeným myšlenkám jiných vypadat moudře, lotr se tu může vydávat za pomalu svatého. A podobně. A než se ukáže, jaká je skutečnost, často na to člověk, který se nechá napálit, doplatí. Někdy jenom trochu, ale někdy zaplatí třeba i krutou daň. To podle okolností.

A tak je internet dobrá věc, před kterou se ale stejně musíme mít neustále na pozoru. Jeden nikdy neví, na co na něm narazíme a jak nás to ovlivní. A štěstí i tady přeje připraveným.

Internet nás spojuje
Přesunout se na začátek