Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Jak bydlíme

Mnozí z nás jsme prostě rádi, že bydlíme. Máme svůj byt a už to je pro nás velká výhra, což je sice pravda, ale záleží také na tom, JAK bydlíme. Tedy jak si prostor ve svém bytě zařídíme a jakými věcmi se obklopíme, je pro nás více důležité, než si myslíme. Materiály, světlo, barvy, zvuky i vzduch – to všechno působí na naši psychiku, pocity a celkovou životní pohodu a náladu – nebo nepohodu, úzkost až depresi.
tác na posteli
Uspořádání místností
Na kvalitu bydlení má značný vliv uspořádání jednotlivých pokojů v bytě. Pokud ložnici umístíme na východ, určitě se nám bude s dobrou náladou za svitu slunečních paprsků vstávat, zatímco usínat budeme v již vychladlé místnosti. Dětský pokoj uvítá světlo během celého dne, proto je nejlepší, vedou-li jeho okna na jih. Také v obýváku se nám lépe žije, když je prosvětlený. Pokud tedy máme možnost ovlivnit umístění pokojů, uděláme pro sebe velmi mnoho.
domácí kino
Obývák není kino
Obývací pokoj je považován za centrum bytu, kde se setkáváme s rodinou a přáteli. V našem životě však začala vládnout technologie. Počítače, domácí 3D kina, konzolové hry zabírají hlavní část interiéru a přináší novou generaci zábavy. Neuvědomujeme si však, že negativně narušují pohodu, harmonii a klid, která do této místnosti především patří. Měla by vyhovovat životnímu stylu všech členů domácnosti.

Vyvarujme se chaosu
Hromadění nepotřebných věcí a nábytku je častým nešvarem našich domácností, kterým dochází k tomu, že nic se k sobě materiálově ani barevně nehodí a neladí spolu. A to i přesto, že jednotlivé věci mohou být krásné i kvalitní. Člověk však v takovém prostoru nemůže volně dýchat, protože se stane těžkopádným a neuspořádaným celkem, jenž nemá ani žádnou originalitu. Vyhoďte proto všechno, co ve svém bytě nepotřebujete, vyvarujte se mnoha barevných kombinací a vsaďte na jednoduchost. Jinak i vy budete pociťovat vnitřní neklid a stísněnost.

Jak bydlíme
Přesunout se na začátek