Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Jaké se vyrábí typy bazénových hadic

Hadice k bazénům a vířivkám patří do základního vybavení. Existuje jich několik typů a každý z nich se hodí pro něco jiného.

Hadice pro cirkulaci a rozvod vody a připojení vysavače

Vyrábí se z materiálu s označením EVA, což je zkratka pro ethyl vinyl acetát. Je to zdravotně nezávadný plast, z něhož se vyrábí např. letní plážová obuv. V bazénech se tyto bazénové hadice Chlorito využívají pro připojení k sacímu čerpadlu, kde slouží k rozvádění vody a k čištění nádrže např. bazénovými vysavači. Jejich výhodou je nízká cena, nízká hmotnost a schopnost plavat na hladině. Mají vroubkovaný povrch, nejčastěji modré či bílé barvy, a prodávají se v délkách po 1,5 metru. Odolávají velmi vysokým teplotám záhřevu až na 80 stupňů Celsia a plast je odolný i vůči mrazu do -5 stupňů.

venkovní bazén

Hadice tlakové pro bazény, fontány, kašny a jezírka

Tlakové hadice, s maximálním provozním tlakem 5 barů (zhruba pětinásobek běžného atmosférického tlaku) již vyžadují k výrobě tvrzené PVC. Většinou mají černou barvu, mohou mít vroubkovaný i hladký povrch a lze je použít pro tlakové rozvody vody v bazénech, vířivkách a dalších vodních nádržích. Mohou se s nimi odsávat i různé jiné kapaliny nebo průmyslové či zemědělské kaly. Tmavá barva znemožňuje rozmnožování zejména zelených vodních řas. Materiál je stabilní při teplotách do 60 stupňů Celsia a nevadí mu mráz do -10 stupňů.

vnitřní bazén

Hadice pro vytápění bazénů a vířivek

Materiál pro výrobu těchto typů je nízkohustotní polyetylen LD-PE, se zdravotním atestem pro styk s vodou a potravinami. Hadice pro vytápění jsou záměrně vyráběny v černé barvě, aby zároveň lépe přijímaly sluneční záření. Polyetylen se může využít až do teploty 70 stupňů Celsia a může se skladovat v zimním období i v silném mrazu do -40 stupňů Celsia. Prodávají se, stejně jako cirkulační hadice, v délkách po 1,5 metru.

Jaké se vyrábí typy bazénových hadic
Přesunout se na začátek