Úvod » Sprchové filtry » Sprchový filtr Chanson


        

Sprchový filtr Chanson

Filtr odstraňuje více než 95% chlóru. Navíc při sprchování uvolňuje blahodárné záporné ionty

skladem

 

Číslo produktu: 1
Výrobce: Chanson
naše cena:
1 550 Kč ( Nejsme plátci DPH )

Kompletní specifikace

Sprchový filtr CHANSON

Lázeňský sprchový filtr CHANSON blahodárně působí při onemocnění Atopickým ekzémem, lupénkou a jinými kožními nemocemi. Je vhodný zejména pro citlivé pokožky dětí, přispívá také k hebké a zdravé pokožce. Vlasy jsou pevné, zářivě lesklé, je zpomalen proces vymývání barvy z barvených vlasů, omezuje tvorbu lupů.

Díky uvolňování záporných iontů - snížení stresu a únavy, posílení imunitního systému.

Sprchový filtr CHANSON byl testován v mnoha nezávislých laboratořích v zahraničí i Státním zdravotním ústavem v ČR.

Hebká a zdravá pokožka díky sprchovému filtru Chanson

Odstraňování přebytečného chloru z vody sprchovým filtrem Chanson vede ke zklidnění ložisek atopického ekzému nebo lupénky a menší tvorbě šupinek. Pokožka se při sprchování tolik neodmašťuje a je schopna lépe hospodařit s vodou.

Zabudovaný vodní ionizátor v těle sprchového filtru vytváří při sprchování anionty (negativní ionty), které jsou známé svým příznivým účinkem na lidské zdraví a psychiku.

Vysoká účinnost sprchového filtru

Odstraňuje minimálně 95 % chloru z protékající vody, a to jak ve formě tzv. volného chloru, tak ve formě chloraminu a chloroformu. Velmi dobře filtr účinkuje i proti těžkým kovům (olovo, rtuť, kadmium, hliník apod.).

Princip filtrace sprchového filtru

Hlavní součástí filtrační náplně, která se stará o odstraňování chloru z vody, jsou krystaly síranu vápenatého (minerálu vyskytujícího se v přírodě jako sádrovec či alabastr). V průběhu používání se velmi pozvolna rozpouští.

Keramické kuličky, které jsou součástí filtrační náplně, zmenšují molekuly vody a snižují její povrchové napětí. Voda se pak zdá „lehčí“ a „měkčí“ a lépe proniká do pokožky a vlasů. Kuličky jsou vyrobeny z keramických hlín schopných akumulovat teplo a následně uvolňovat malé dávky tzv. dlouhého infračerveného záření, které podporuje buněčný metabolismus a tím zlepšuje krevní oběh, mírní bolesti a posiluje různé biologické funkce lidského těla (např. hojení, detoxikace a regenerace).

Deflektor, který je do sprchového filtru zabudován, se rychle otáčí v proudící vodě, čímž vytváří blahodárné záporné ionty, které se ze sprchy uvolňují ve vzduchu. Tyto ionty zlepšují dýchání, odstraňují stres a únavu, upravují krevní oběh a nabízejí řadu dalších zdravotních přínosů.

Sprchový filtr CHANSON vydrží dlouho

Po 20 tisících litrech profiltrované vody, tj. přibližně po 9 až 18 měsících u čtyřčlenné rodiny, začne sprchový filtr ztrácet svou čisticí schopnost a je potřeba vyměnit filtrační náplň. Trvanlivost účinku sprchového filtru závisí na kvalitě vody ve vašem vodovodu (čím méně chlorovaná, tím déle filtr vydrží) a na míře používání (kolik vody filtrem proteče).

To, že je čas na výměnu filtru, poznáme například podle toho, že při sprchování opět začínáme cítit charakteristický pach chloru a po umytí je naše pokožka sušší než dříve. V některých případech může nefunkční filtr zpomalovat průtok vody.

Použití a údržba filtru:

  • Sprchový filtr se montuje mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici. Odšroubujte sprchovou hadici z baterie. Závity na baterii i na hadici pečlivě očistěte. Filtr našroubujte do baterie tam, kde byla původně připojena hadice. Pak našroubujte sprchovou hadici na výstup z filtru. Ručně opatrně dotáhněte.

  • Sprchový filtr během používání nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu.

  • Výhod čistější vody lze využít i pro koupání. Stačí vanu napustit přes sprchu.

Výměna filtrační náplně:

Pomocí mince odšroubujte víčko na zadní straně filtru. Vysypte zbytek staré náplně, filtr vypláchněte a nasypte novou náplň. Opět důkladně uzavřete a dotáhněte mincí. NÁHRADNÍ FILTRAČNÍ NÁPLŇ.

Sprchový filtr:

Průtok: 10 l/min

Barva filtru: bílá

Rozměry filtru: šířka 10,5 cm × výška 13,2 cm × hloubka 7,8 cm

Hmotnost filtru: 360 g

Závit: standardní (G 1/2“)