Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Co dělat, když se vám doma objeví škůdci? Bojujte s nimi osvědčenými metodami, jaké to jsou?


Domov má být čistý a útulný, občas nám ale tohle naruší nezvaní hosté. Domácí škůdci se mohou objevit nečekaně a v podstatě kdykoliv, jak si s nimi poradit?

Co dělat, když se vám doma objeví škůdci? Bojujte s nimi osvědčenými metodami, jaké to jsou?

Uklízíte, svůj domov si hýčkáte, a přesto se čas od času potýkáte s domácími škůdci? Ať už se jedná o hmyz nebo třeba myši, škůdci si vždycky najdou způsob, jak se dostat ke své potravě a často do domácnosti proniknou i tou nejméně pravděpodobnou cestou nebo skulinkou. Lidé se škůdci bojují už od nepaměti, zatímco dříve se mohli ale spoléhat pouze na bylinky a přírodní odpuzovače, dnes už máme možností více. Existuje celá řada prostředků, které pomáhají s hubením nezvaných škůdců, ale ani to mnohdy není dost a tak musí nastoupit odborná firma.

pexels-photo-730295

Úklid není všechno

Myslíte si, že stačí pravidelně a taky důkladně uklízet a nemůže vás nic ohrozit? To bohužel není tak úplně pravda, prevence zabírá, ale jen u některých druhů škůdců. Například pokud se chceme vyhnout molům, ať už těm šatním nebo potravinovým, můžeme předejít tomu, aby se u nás usadili, protože kontrola oblečení ve skříních nebo inventura potravin ve špajzu, vás od nich opravdu ochrání. Někdo také využívá sílu bylinek, které používaly lidé dříve a věděli dobře, že drobnému hmyzu vadí některé vůně, například hřebíček, levandule, šalvěj nebo máta, takže jejich vysazováním nebo rozsypáním po domě, se můžete vyhnout nájezdu mravenců nebo molů, ale ani zdaleka tyto triky nezabírají vždy a hlavně u všech.

pexels-photo-1306711

Problém jménem štěnice

Mezi nejobávanější domácí škůdce ani tolik nepatří myši, které se rády stěhují do obydlí lidí na zimu, ale obvykle se děsíme něčeho mnohem menšího. Štěnice ale i šváby představují mnohem větší problém a zbavit se jich není snadné, nehledě na to, že štěnice se živí lidskou krví a to už je opravdu velký problém. Kousnutí od štěnic po několika dnech či hodinách začne bolet, svědit a pálit, navíc se štěnice nejraději ukrývají v posteli, což je problém. Aniž byste něco tušili, vydrží vyčkávat až do noci, kdy usnete a pak teprve vylezou. Štěnice jsou drobné a velmi rychle se rozmnožují, velkým problémem bývá i samotná deratizace štěnic.

Ony jsou totiž velmi odolné a běžnými prostředky je takřka nemožné, je vyhubit všechny. V tomto případě je vždy rozumnější na nic nečekat a zavolat deratizační firmu, která si s likvidací poradí velmi obstojně a problému vás zbaví.

Co dělat, když se vám doma objeví škůdci? Bojujte s nimi osvědčenými metodami, jaké to jsou?
Přesunout se na začátek