Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Dámská kabelka a její nezbytnost v životě každé ženy

Historie dámské kabelky sahá daleko do minulosti a původně příruční taška, ze které vznikla dámská kabelka, spatřila světlo světa jako ryze mužský doplněk.

Dámská taška a co známe z historie

Dnes existuje dámská taška pro každou příležitost. Je to schránka ženských tajemství a některé modely jsou objekty ženské touhy je vlastnit. Potřebujeme je jako vycházkový doplněk, jako symbol společenského postavení, z praktických důvodů na uskladnění potřebných věci a někdy také jen proto, že se zamilujeme do jejich designu. Představují často naši identitu.

kabelka

Termín „taška“ pochází z řeckého „byrsa“, což znamená kůže.

První důkazy pocházejí z doby před 2000 lety a nebyly ničím jiným než velmi jednoduchými taškami ze surové kůže, ve kterých muži nosili potřebnou výbavu na cesty a na lov. Už ve středověku se taška stala ženským doplňkem, který šlechtičny nosily jako váčky připevněné k opasku šatů nebo plášťů. Často si je nechaly zdobit vzácnými výšivkami a šperky. Nosily v nich drobnosti, jako malé flakóny parfémů, drobné mince, kapesníky a pudr. Vlastně se tak moc obsah dámských kabelek nezměnil, a i dnešní ženy si kromě dokladů a telefonu ukládají do kabelky make-up, oblíbenou vůni, hygienické potřeby, peníze, klíče a celou řadu dalších drobností. A právě díky množství potřebných předmětů se tašky zvětšily. Hlavně ty, které jsou určené pro každodenní nošení, musí pojmout celou řadu věcí.

Ženy mají vždy několik kabelek a klidně si kupují další, i když je třeba až tak nutně nepotřebují. A výrobci kvalitních dámských kabelek vědí, jak si své zákaznice získat, a tak do světa vypouští zajímavé modely, které mají vždy něco navíc. Kromě výstřelků módy jsou ale modely, které patří mezi nadčasovou klasiku. A mezi nimi jsou samozřejmě královny, jako je třeba „birkinka“. Většina žen si ale takovou finančně náročnou parádu dovolit nemůže, a tak se spokojí se skromnějším modelem.

kabelka1

Kromě praktičnosti je dámská kožená kabelka Novakabelka.cz také symbolem emancipace a svobody. Tento význam kabelka dostala začátkem 20. století, kdy ženy začaly cestovat bez doprovodu a potřebovaly mít při ruce své osobní věci.

Dámská kabelka a její nezbytnost v životě každé ženy
Přesunout se na začátek