Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Máte doma vlněné koberce? Čistěte je správně a prodlužte tak jejich životnost!

Plánujete nákup koberců do své domácnosti? Pokud zvolíte ty vlněné, určitě neuděláte chybu, jaké výhody nabízejí a jak se o ně starat a čistit je?

Máte doma vlněné koberce? Čistěte je správně a prodlužte tak jejich životnost!

Koberce mají mnoho výhod, hlavně zajišťují teplo, děti si na nich mohou hrát v bezpečí, ale oproti podlahám vyžadují péči a někdy se velmi těžce udržují a čistí. Oblíbené jsou vlněné koberce, ty jsou příjemné na dotek a mají především velmi dlouhou životnost, ale pouze za předpokladu, že jim budete věnovat tu správnou péči. Jak se o vlněné koberce postarat a jak se čistit?

pexels-photo-164446

Pozor na obsah čisticích přípravků

Klasické čisticí prostředky jsou příliš silné a mohly by obsahem chemických látek koberec poškodit, proto je nepoužívejte a k čištění raději zvolte jen mýdlový roztok a to velmi jemný. K čištění drobných skvrn na vlněném koberci je dobré použít jemný hadřík a teplou vodu, můžete ale také napěnit mýdlo a skvrnu vyčistit tímto způsobem. Co vyčistit nejde, nechte tak a raději si zavolejte firmu, která se zabývá profesionálním čištěním. Čištění vlněných koberců je choulostivá záležitost, v případě jakékoliv nečistoty je však nutné zasáhnout co nejdříve, než se špína zapustí do hloubky.

Opatrné zacházení

Vlněný koberec si žádá opatrné zacházení, i při vysávání postupujte jemně a vyhýbejte se vysávání za pomoci drsných kartáčů, které by mohly koberec poškodit, zejména jeho vlákna. Na běžnou údržbu je ale vlněný koberec nenáročný, při vysávání se totiž z něj dostane většina nečistot a prachu, je tedy velmi dobře udržovatelný, a pokud jej budete pravidelně vysávat od nečistot, můžete se vyhnout i případnému čištění vodou, které se obvykle u koberců provádí jednou ročně, aby byl odstraněn prach z hloubky vláken.

vacuum-cleaner-carpet-cleaner-housework-housekeeping-38325

Největším problém se u koberců může stát špína, která se dostane až k jádru vláken, obvykle se tak stane pouhým šlapáním po koberci, tomu se však vyhnete, když koberec budete vysávat častěji, klidně jednou za dva nebo tři dny. Koberec si pak zachová svou původní barvu a nebude působit zašlým a ušpiněným dojmem.

Pozor však na to, co na koberec pokládáte, když budete opatrní, můžete se vyhnout nepříjemnostem. Ochrannou vrstvu získáte i tím, že koberec necháte naimpregnovat.

Máte doma vlněné koberce? Čistěte je správně a prodlužte tak jejich životnost!
Přesunout se na začátek