Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Stoupá prodej mobilních domů, nebo klesá?

Zdaleka ne každý člověk chce být připoután k jednomu místu. Mnozí rádi cestují, a vstávají ráno s tím, že neví, kde večer budou spát. Tento životní styl je praktikován především milovníky svobody. Ovšem je nutné říci, že stěhování rozhodně není nic jednoduchého, od samotného procesu přes prodej a nákup nového domu. I proto tito lidé hledají jednodušší řešení.

To k nám přišlo ze Spojených států Amerických v podobně nejrůznějších mobilních domů a karavanů. Ty nám umožňují se stěhovat, jak často chceme, aniž bychom museli podstupovat celé to martyrium – jednoduše nastartujeme motor a přejedeme na nové místo.

karavan2

Samozřejmě je fakt, že u nás nejsou zatím ani zdaleka tak populární. Je to především odlišnou kulturou, která dává důraz spíše na kořeny než na svobodu, a také tím, že vzdálenosti zde nejsou ani zdaleka tak velké – naši republiku je možné přejet z východu na západ či obráceně za několik hodin.

Také je nutné vzít v úvahu chladnější počasí, které u nás v zimě panuje, a které nás mnohdy uvězní uvnitř domů. Jistě, i karavan můžeme vytopit, avšak prostor je zde značně omezený, a pokud nás zde bydlí více, může se snadno dostavit kabinová horečka.

dodavkypodstromy

Navzdory tomu je faktem, že prodej mobilních domů u nás stoupá. Lidé je totiž mnohdy nevyužívají jako permanentní bydlení, nýbrž v nich podnikají dlouhé cesty například během prázdnin či dovolených.

Také je faktem, že je u nás využívají nejen milovníci svobodného životního stylu. Také lidé, kteří nemají peníze na to, aby mohli bydlet v klasickém domě či bytě, a to ani v podnájmu, mobilní domy ocení. Jsou totiž podstatně levnější, a přitom jim poskytnou útočiště před zimou.

Je tedy vidět, že i když nejsme USA, mají zde mobilní domy své místo. Je tedy jasné, že nezapadnou, a že jejich popularita bude i nadále růst. Tím pádem se také stanou více dostupnými, což lidé jen ocení.

Stoupá prodej mobilních domů, nebo klesá?
Přesunout se na začátek