Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Máte postel a hledáte k ní ideální noční stolek? Poradíme vám, podle čeho vybírat!

K posteli patří i noční stolek, který je praktickým ale i estetickým doplňkem každé ložnice. Víte, jak takový noční stolek vybírat, aby vám dobře sloužil?

Máte postel a hledáte k ní ideální noční stolek? Poradíme vám, podle čeho vybírat!

Součástí každé ložnice není jen postel ale také noční stolek. Samozřejmě, že si můžete pořídit noční stolek společně s postelí jako set, ale pokud jste tak neučinili, jistě budete hledat ideální noční stolek zvlášť. A je to rozumné! Noční stolek není jen praktickým kusem nábytku, který poslouží k odkládání nezbytných věcí, které u postele chcete mít, ale je i designovým prvkem, který může krásně doplnit vzhled ložnice. Proto se zaměřte na správný výběr. Jak na to?

pexels-photo-4440220

Noční stolek vybírejte až naposledy

Při vybavování ložnice vždy jako první vybírejte postel, až budete mít postel, můžete se pustit i do hledání ideálního nočního stolku. A že budete mít z čeho vybírat je zcela jasné. Nejprve je nutné vybírat stolek podle rozměrů, ale i podle toho, zda má stolek jen vrchní odkládací část nebo disponuje také šuplíky nebo malou skříňkou. Na noční stolek obvykle odkládáme budík, mobilní telefon nebo oblíbenou knihu, kterou čteme před spaním. Chybět by na něm ale neměla i malá lampička, někdo si rád na noční stolek odkládá i fotografie rodinných příslušníků, můžete na něm mít i sklenici s vodou, abyste v noci nemuseli vstávat, když dostanete žízeň. Do šuplíků se pak mohou odkládat i časopisy nebo důležité dokumenty a doklady. Každý chce mít na svém nočním stolku něco jiného, podle toho i vybírejte. Všechno potřebné by se vám tam totiž mělo bez problémů vejít.

Správné rozměry

Noční stolek by měl být praktickým doplňkem, tuto stránku tedy zohledněte jako první. Vybírejte i podle výšky, všechny věci by měly být ze stolku dobře dostupné, když ležíte v posteli. Důležitá je tedy jeho výška. Nikdy by neměl být noční stolek vyšší, než je samotná postel. Noční stolek by měl být ideálně ve stejné výšce jako je postel a počítá se i výška matrace. Pokud se úplně netrefíte, můžete vybírat i o něco nižší stoleček. Pak je potřeba přeměřit i místo vedle postele, kolem stolku ale obvykle už volné místo zůstávat nemusí, tedy v případě, že jsou postel i stolek umístěny u zdi.

pexels-photo-7045832

Nezapomeňte ale i na stránku estetickou, vždyť stolek může krásně doladit vzhled ložnice. Nemusíte se přitom vždy řídit jen tím, v jaké barvě máte postel nebo jaké máte ostatní vybavení ložnice. Noční stolek může být výrazný, a pokud chcete, aby upoutal pozornost, zkuste popustit uzdu fantazii. Máte rádi barvy nebo zajímavé tvary? Klidně si najděte stolek, který není jen v typickém čtvercovém tvaru, pokud máte malé děti, jistě zase oceníte stolek kulatý. Fascinují vás starožitnosti? Pořiďte si do své ložnice starožitný noční stolek.

Důležité je, aby se daný noční stolek líbil vám.

Máte postel a hledáte k ní ideální noční stolek? Poradíme vám, podle čeho vybírat!
Přesunout se na začátek