Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Víte, kolik dostanete?

Není vůbec myslitelné, že by někdo ze zaměstnavatelů sháněl zaměstnance, aniž by jim kromě jiných podmínek sdělil i to, kolik si u něj dotyční vydělají. Kdyby to tak totiž někdo ze zaměstnavatelů dělat chtěl, nedopadlo by to s ním vůbec dobře, protože by se mu všichni potenciální zájemci o práci vysmáli a nikdo by s ním pracovní smlouvu neuzavřel.

Všichni víme, proč je tomu tak. Bez peněz se zkrátka nedá žít, a proto musí mít každý z nás záruku, že dostane aspoň tolik, aby zvládnul uspokojit své životní potřeby. A bez jistoty, že se tak stane, je to nepředstavitelné.

práce za peníze

Jenže skutečnost, že zaměstnavatelé zaručují svým zaměstnancům určité příjmy, ještě vůbec nic neznamená, pokud zájemce o takovou práci neví, co si pod takovým příslibem představit. Oni totiž zaměstnavatelé zpravidla nabízejí hrubou mzdu, a ta není tímtéž, čím je mzda čistá. Hrubá mzda je pouze tím, co zaměstnavatel pro svého pracovníka ze svých příjmů vydělí, a nikoliv to, co zaměstnanec dostane. Čistá mzda, tedy to, z čeho má někdo žít, totiž vznikne až poté, co jsou z hrubé mzdy odečtena sociální a zdravotní pojištění a daň z příjmu.

svazek rublů

A co to znamená v praxi? Že by se měl zájemce o jakoukoliv práci postarat o to, aby v dostatečném předstihu věděl, kolik dostane takzvaně na ruku. A protože si to nejeden z nás sám nespočítá, je nejlepší, když pomůže s pojmem zvaným hrubá mzda kalkulačka Kalkulačka čisté mzdy. Do této kalkulačky totiž stačí vložit základní údaje a ona už vypočítá vše, co je třeba, aby měl zaměstnanec dokonalé povědomí o tom, co mu bude opravdu dáno, z čeho mu bude souzeno žít.

A tím je ona kalkulačka pro lidi nenahraditelná. Protože za služby účetního by se muselo zaplatit a jinak by se relevantní údaje nezjistily. Takto se ale zví všechno rychle a jistě. A každý může zodpovědně posoudit, zda má nebo nemá nabízenou práci vzít.

Víte, kolik dostanete?
Přesunout se na začátek