Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Obklady do interiéru by neměly být jen hezké – Jak je vybírat, aby byly i funkční?

Obklady nesmí chybět v moderně zařízené kuchyni, koupelně ale dnes už také v obývacím pokoji nebo v jiných místnostech. Jak obklady do interiéru ale vybrat?

Obklady do interiéru by neměly být jen hezké – Jak je vybírat, aby byly i funkční?

Krásné interiérové obklady zaujmou na první pohled, jenže ještě než si nějaké obklady vyberete, zkuste si kromě vzhledu všímat i jejich funkčnosti a vlastností. Materiál, ze kterého jsou obklady vyrobeny, je dobré prozkoumat do detailů. Uvědomte si také, kam budete chtít obklady umístit, do každé místnosti a na každé konkrétní místo se mohou hodit obklady z jiného materiálu.

pexels-photo-220680

Klasika nebo něco víc?

Mezi klasiku bezpochyby patří keramické obklady, které se využívají v koupelnách i kuchyních a mají velmi dobré vlastnosti i životnost. Vybírat se samozřejmě dá z nejrůznějších rozměrů, barev i vzorů, ale pokud hledáte přeci jen něco netradičního a luxusnějšího, popřemýšlejte o kamenných obkladech. Kamenný obklad do interiéru má výborné vlastnosti a velmi dlouhou životnost, ale bohužel se nehodí úplně na všechna místa. Přírodní kámen je hodně těžký, a proto se tento materiál hodí jen na stěny, které zvládnou unést i větší hmotnost. Alternativou ale mohou být obklady z umělého kamene, umělý kámen vypadá velmi věrohodně a zachovává si i některé vlastnosti přírodního kamene, dát ho přitom můžete kamkoliv.

pexels-photo-8292803

Výhody přírodního kamene a kam se hodí?

Přírodní kámen je velmi oblíbeným materiálem, i když počítejte s tím, že si za něj připlatíte, což někoho může malinko odradit. Do budoucna je to ovšem opravdu výborná investice, protože je kámen odolný a je bez rozdílu vzhledově stále stejný i po desítkách let. Vlastnosti přírodního kamene jsou neskutečné, je voděodolný i ohnivzdorný, hodí se tak do koupelen, do kuchyní ale často se kamenné obklady dávají i do obývacích pokojů a ke krbům. Přírodní kámen má mnoho podob, jeho přírodní vzhled je ale vždy zachován a tím je zaručeno i to, že i po letech se jeho vzhled neokouká.

Kámen je i takřka bezúdržbový, což je nesmírnou výhodou, kterou oceníte, jak v koupelně, tak i v jakékoliv jiné místnosti.

Obklady do interiéru by neměly být jen hezké – Jak je vybírat, aby byly i funkční?
Přesunout se na začátek