Vitale

Každý z lidí potřebuje být finančně zabezpečený. Kdo se tím totiž pochlubit nemůže, tomu není ani trochu co závidět, ten je v hodně složitém postavení.

Zazimování bazénu není žádná velká věda

Zazimování nadzemního bazénu nemusí být velká věda, ale pokud se bojíte, že byste mohli selhat a vaše nádrž by se tak mohla působením mrazu a ledu poškodit, anebo se vám prostě nechce nic dělat, tak se můžete obrátit na odborníky, kteří se o všechno potřebné postarají za vás.
Nicméně většina z nás se snaží ušetřit, takže to platí i v případě, kdy se jedná o zbytečné vypouštění vody do kanálu anebo přenechávání svých povinností jiným, byť zkušeným pracovníkům.

vypuštěný bazén

Návod vás povede krok za krokem

Každopádně, když se budete řídit odborným, mnohokrát vyzkoušeným návodem, tak se nemáte čeho bát. Jednou si všechno vyzkoušíte, a podruhé už nebudete při zazimování bazénu váhat. Pomohou vám s ním dva osvědčení pomocníci, a to konkrétně zazimovač a dilatační plováky.
Zazimovač je speciální chemický přípravek, který se aplikuje do vody v nádrži těsně před tím, než vodu v nádrži uložíme k zimnímu spánku.
Dilatační plováky se naopak starají o to, aby mrznoucí voda v bazénu neponičila jeho obvodový plášť, což by se v jejich nepřítomnosti mohlo stát.
Ovšem zatímco bez přítomnosti zazimovače v nádrži se rozhodně neobejde, tak bez dilatačních plováků ano. Tedy za předpokladu, že je nahradíte levnější lidovou variantou v podobě PET lahví částečně naplněných vodou. Ty budou sloužit jako stejné deformační bloky jako je tomu u dilatačních plováků.

plavecký bazén

Kvalita vody před zazimováním musí být perfektní

Nicméně to, co by vás případně mohlo překvapit je fakt, že na zazimování bazénu je potřeba mít vodu v bazénu v té nejlepší kondici. Jestliže tomu tak není a vaše voda je jakkoli znečištěná, ať už řasami, mléčným zákalem, sliznatým povlakem na stěnách nádrže anebo čímkoli jiným, tak je nezbytné dát všechno do pořádku za pomoci vašich oblíbených chemických přípravků. A až poté, co bude všechno hotovo, se budete moci pustit do samotného zazimování bazénu.

Zazimování bazénu není žádná velká věda
Přesunout se na začátek