ČLÁNKY A INFORMACE » Ionizátory vody » Ionizátory vody CHANSON

Ionizátory vody Chanson

Na našem e-shopu Vám nabízíme nejkvalitnější značku ionizátorů na světě a to značku Chanson. Můžete si vybrat z několika typů, které se liší cenou a výkonem. Všechny modely ionizátorů Chanson jsou řízené mikroprocesorem. Při vývoji ionizátorů Chanson bylo základním požadavkem, aby jeho obsluha i instalace byla jednoduchá. Proto také ionizátory jsou v češtině i s českým hlasovým ovládáním.

Ionizátory značky Chanson doporučují i lékaři.

„ Ionizátor Miracle Max je vynikajicí, mohu vřele doporučit.“
MUDr. Jana Kombercová, poliklinika Modřany, Praha 4, soukromá praktická lékařka.

„Živou vodu používám již mnoho let a přístroj Miracle Max splňuje vysoké nároky při prevenci a uzdravování nejzávažnějších onemocnění.“ Jaroslav Zajíček, server  www.zdravi-az.cz

Ionizátory vody Chanson stačí jen připojit na vodovodní kohoutek, zapojit do el. zásuvky a máte zdroj kvalitní živé vody.

Základní funkcí ionizátoru je rozdělení vody do elektrolytických forem:

 • zásaditá, alkalická voda
 • kyselá, acidická voda

Vlastnosti ionizátorů vody

 • Možnost volby hodnoty pH od 1,8 až do 12,1
 • Automatická detekce proudu vodyteplotní senzor pro ochranu ionizátoru
 • Možnost modulování hodnot ORP +1200 až -925
 • Možnost rodičovského zámku hodnot pH pro ovládání dětmi nebo staršími lidmi
 • Automatické vyhodnocování elektrolytických hodnot zajišťuje stabilní zvolené pH
 • Automatická kontrola životnosti filtru ionizátoru vody na LCD displayi
 • Aktivní uhlíkový filtr odstraňuje z vody chlor, dusičnany, těžké kovy a bakterie
 • Inteligentní automatické čištění elektrod ionizátoru při každém průtoku vody

 

Další možnosti ionizátorů vody

 • Přidání vápníkové kapsle v oblastech s měkkou vodou pro alkalickou živou vodu
 • Přidání soli pro extrémně kyselou mrtvou vodu

Funkce ionizátorů vody je založena na elektrochemické reakci

Každý ionizátor má platinou potažené titanové elektrody a elektrolytická komora je rozdělena keramickou příčkou, která odděluje kladně a záporně nabitou vodu. Ionizátory jsou dnes známy také jako elektrolytická vodní zařízení, přístroje na ionizaci vody nebo přístroje na výrobu alkalické vody. Také se jim někdy říká přístroje na ozónovou vodu.

Princip ionizátoru vody

 • Voda nejprve projde předběžnou filtrací, nanofiltrem PJ-6000.
 • Přečištěná voda potom vstupuje do elektrolytického procesu v elektrodové lázni, kde se ionty rozdělí do dvou směrů: na zásadité a kyselé.
 • Vápník, hořčík, sodík, draslík a další minerály se dostanou na záporně nabitou (alkalickou) stranu elektrolýzy.
 • Kyselina sírová a síra putují na kladně nabitou (kyselou) stranu.
 • Díky většímu počtu vodíkových iontů (H+) vzniká kyselá voda.
 • U vody tekoucí z kohoutku se molekuly vody obvykle spojují do shluků po 12-18. Při elektrolytickém procesu se vodíkové můstky mezi molekulami vody částečně uvolňují a vytvářejí menší shluky o 5-6 molekulách. Současně se pod vlivem elektrického napětí přesouvají ionty Ca2+, Mg2+, K+ a další kladně nabité ionty k zápornému pólu a naopak Cl-, SO42-, NO3- NO2- a další záporné ionty putují ke kladnému pólu.

Elektrolytický proces ionizátoru

 

 

Ionty vody se při elektrolýze chovají takto:

2 H2O => 2 H2+ O2

2 H2O => H3O+ + OH-

Katoda:

2 H3O+ + 2e- => H2 + 2 H2O

Anoda:

4 OH- => 2e- + O2 + 2 H2O

 • Kladně nabité ionty jsou přitahovány zápornou elektrodou a vytvářejí „redukovanou vodu“, v níž se koncentrují dostupné alkalické minerály ze zdrojové vody, například vápník, hořčík nebo draslík. Tato čistá, zdravá alkalická voda s malými shluky molekul se vypouští hlavním nerezovým výtokem a používá se k pití a vaření.
 • Záporně nabité ionty jsou přitahovány anodou a vzniká „oxidovaná voda“, v níž se koncentrují kyselé minerály, jako jsou dusičnany, sulfidy, chloridy a fluoridy ze zdrojové vody. Tuto ionizovanou kyselou vodu lze používat k mnoha užitkovým účelům. Není-li využitá, odteče do odpadu.
 • Filtry ionizátoru nejprve zachytí veškeré nebezpečné znečišťující látky pomocí vestavěného filtru (PJ-6000), který odstraňuje například chlór, trihalometan, fenoly, usazeniny, zápach a organický odpad.
 • Potom prochází filtrovaná voda do elektrolytické komory (značka Chanson používá platinou potahované titanové „destičky“ - elektrody). Mezi elektrodami se vytváří slabé elektrické napětí, které ionizuje, čili dělí molekuly vody (H2O) na dva ionty, záporný hydroxylový ion (OH-) a kladný vodíkový ion (H+).
 • Voda se pak rozdělí na dva proudy – alkalickou vodu (s ionty OH-) a kyselou vodu (s množstvím iontů H+). K pití používáme alkalickou vodu bohatou na ionty OH-, která je silným antioxidantem. Kyselou vodu používáme externě k omývání pokožky, k léčbě, k zalévání a k úklidu. Díky tomuto procesu zůstávají zdravé a užitečné minerály v alkalické vodě, kterou konzumujeme, zatímco nezdravé minerály, jako například fluoridy, se odplaví do kyselé vody.

Záporně nabitá elektroda (alkalická, zásaditá) vytváří velké množství elektronů (e-) pronikajících do vody, kterou pijeme, zatímco elektrony (e-), které produkuje kladně nabitá elektroda (kyselá), jsou přitahovány jejím kladným nábojem. Kyselá voda proto na rozdíl od alkalické vody žádné elektrony (e-) neobsahuje. Elektrony jsou také rozhodující pro získání vyššího záporného ORP alkalické vody.

Výhody ionizátorů vody

Alkalická živá ionizovaná voda pomáhá neutralizovat kyseliny v těle, což je podle mnohých odborníků klíčem k prevenci onemocnění a ke zlepšení zdravotního stavuAlkalická živá voda funguje jako silný antioxidant vyhledávající volné radikály a tím pomáhá chránit před chorobami, chronickými onemocněními a zlepšuje zdravotní stavVelikost shluků molekul živé vody je menší, což umožňuje maximální vstřebávání vody a hydrataci organismu a zároveň zrychluje metabolismus, což Vám napomáhá udržet si mládí a zdravíMinerály obsažené v alkalické živé vodě jsou mnohem přirozenější a vhodnější pro dodržování doporučené denní dávky minerálůAlkalická živá voda vylepšuje chuť jídla a hodí se pro všechny typy přípravy pokrmů i vařeníKyselá voda je vhodná pro použití v salonech krásy, k mytí obličeje a k dalším antibakteriálním účelům

Další informace k ionizátoru Vody

Co je to PH

Rovnováha PH v těle

Co je to ORP a jak nám pomáhá

 

Do obchodu

Ionizátory vody